Strašák brexit, Čaputová a nová EU regulace aut. Co mají společného?

2. 04. 2019 12:00:00
Že nic? Mnohem více, než si můžeme myslet. V pozadí těchto zdánlivě nesouvisejících skutečností je jeden velký společný jmenovatel. Pojďme si to vše lehce rozebrat.
 1. Brexit

  Z brexitu se stal regulérní strašák veřejnosti nejen v Británii, ale v celé Evropě. Jeho odpůrcům, kteří se s výsledkem referenda nikdy „demokraticky“ nesmířili, prounijním politikům a všemožným euro-prospěchářům se podařil doslova komunikační majstrštyk. Slabé britské představitele zatlačili úplně do kouta a ti, namísto aby hlasitě třískli dveřmi, neustále škemrají o dohodu. Výsledek předkládané smlouvy, pokud ho nakonec tamní parlament schválí, bude pro Británii ve výsledku horší než setrvání v unii. Všechny povinnosti a žádná práva spolurozhodovat.

  A co je horší, všem výše uvedeným vykukům se podařilo vytvořit atmosféru katastrofy jménem brexit, obrovské chiméry, které se začali dnes už bát i lidé původně hlasující pro odchod. Přičemž už nikdo ani nevidí, že katastrofické scénáře přímo nezpůsobuje odchod samotný, ale ten obrovský balast kolem něj, živený Evropskou unií, národními politiky, eurofanatiky a masivní propagandou ze strany devótních médií. Ti všichni se bojí o svá koryta, neboť pozitivní příklad by mohli následovat další. Proto takový humbuk. Po odchodu v Británii, pochopitelně, žádný konec světa nenastane a oni to vědí.

 2. Čaputová

  Média středního proudu poměrně jednohlasně hýkají blahem nad zvolením Zuzany Čaputové slovenskou prezidentkou. Dokonce i čeští Svobodní, strana s původně čistými pravicovými názory, oslavili její zvolení veřejným prohlášením – tedy mimořádně přihlouplým a naivním.

  Německá státní televize ve svém komentáři ARD prohlásila, že hodně Čechů bude tuto prezidentku Slovensku závidět. Žádný div, ARD je na tom s politickým zařazením někde v levém středu, podobně jako naše Česká televize. Já tedy Čaputovou Slovákům nezávidím. A ani nepřeji. Nepřeji totiž nikomu levicové, o to více levicově progresivistické, politiky. Problém je zřejmě v tom, že lidé na Slovensku volili slušnou, neokoukanou, nezkorumpovanou a sympatickou novou tvář, spíše než její politické názory, směr, chcete-li konkrétní politickou ideologii. A to je špatně.

 3. Nové regulace pro auta od roku 2022

  Evropská komise schválila komplexní návrh, podle kterého se od roku 2022 má v autech objevit soubor nových bezpečnostních opatření, mimo jiné i nejkontroverznější automatické omezovače rychlosti (pro počáteční období vypínatelné či překonatelné). Tyto novodobé buzerace si navíc sami zaplatíme ve zvýšené ceně vozidel, jak jinak. Můžeme si také zapsat za uši, že překonatelnost některých bezpečnostních prvků (např. nadlimitní zvýšení rychlosti sešlápnutím plynu ze strany řidiče) bude jen dočasná. Jakmile vášně utichnou, zavede se toto i další opatření už natvrdo. EU si pár let počká. Klasická a účinná salámová metoda, aby stádo příliš nebrblalo, resp. brblalo jen v předem vymezených mezích. Neboť je nesvéprávné, nemá rozum na vlastní racionální úsudek a je třeba ho regulovat a omezovat. V rychlosti, svobodě, soukromí, či v právu se rozhodovat.

Nu a co mají tyto tři odstavce společného? Je to velmi jednoduché. V pozadí každého z nich totiž stojí novodobá levice, tedy pokroková „liberální“ levice, socialismus a etatismus. Stojí za protibrexitovským tažením, snahou zvrátit či rozmělnit a znechutit výsledek referenda, aby to vypadalo, že samotný odchod Británie z EU je ten problém (nikoliv záměrně vytvářené či nafukované problémy kolem něj). I budoucí prezidentka Slovenska je spojena s progresivní levicí, ze které pochází a hrdě se k ní hlásí. A konečně nové EU regulace pro auta, které každý normálně uvažující člověk musí považovat za absolutní a absurdní zrůdnost, jsou přímo typickým produktem drzého levicového dirigistického myšlení. Řídit, dozorovat, regulovat. Nenechat lidi svobodně se rozhodovat.

Ať chceme nebo ne, levicoví progresivisté řídí západní svět, i přes drobné a poměrně dost neohrabané odchylky (Trump, Salvini, brexit). Mně se v takovém světě neustále utahovaných šroubů nežije vůbec dobře. Možná namítnete, že za bolševika to bylo ještě horší (ano bylo) nebo že se nám stále nežije tak špatně, abych si zde musel stěžovat. Jistě, stále ještě ne. Ale pozvolný nástup nové formy socialismu (korporátního euro-socialismu) a nesvobody je pro běžné oko těžko postřehnutelný a zdá se nevyhnutelný. Ostatně, v roce 1933 si normální lidé v Německu také říkali, že přeci nemůže být tak špatně. A když se pak začali divit, bylo už pozdě.

Autor: Jan Polanecký | úterý 2.4.2019 12:00 | karma článku: 38.84 | přečteno: 1348x

Další články blogera

Jan Polanecký

Téměř zmizelá svoboda aneb listopadová glosa

V posledních týdnech to slovo slýcháme ze všech stran. Svoboda sem, svoboda tam, "získali jsme svobodu". 30 let po revoluci mají političtí regulovčíci, zakazovači a všelijací socialisté plná ústa svobody. Té jejich "svobody".

18.11.2019 v 7:45 | Karma článku: 29.11 | Přečteno: 462 | Diskuse

Jan Polanecký

Soudruh Hitler by měl z ekonomiky Evropské unie radost

Srovnávání nacistického Německa s dnešní EU je velké tabu. Jistě to není oprávněné v oblastech politických svobod, lidských práv či dalších. V oblasti hospodářské politiky však nacházíme, bohužel, alarmující podobnosti.

8.11.2019 v 8:00 | Karma článku: 40.26 | Přečteno: 1550 | Diskuse

Jan Polanecký

Gott versus Chramostová. Pohřební nebo politický spor?

Hned na začátek si odpovím, že bohužel politický, velmi nechutný a pokrytecký. Troufám si odhadnout, že by se zneužívání těchto jmen pro politické tahanice jim samotným ani trochu nelíbilo.

7.10.2019 v 7:30 | Karma článku: 35.39 | Přečteno: 1114 | Diskuse

Jan Polanecký

Šíření klimatické hysterie je zločin

Doposud jsem se snažil být vůči tzv. klima-alarmistům maximálně korektní a zdrženlivý, jistě mnohem více než si sami zaslouží. Bohužel mi už došla trpělivost a tak bude dnešní text, s omluvou, poněkud příkřejší.

2.10.2019 v 8:00 | Karma článku: 36.31 | Přečteno: 1000 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Lubomír Stejskal

Stane se politický zázrak?

Sedím u PC, projíždím izraelské servery s články na téma formování tamní koaliční vlády – a do poslední chvíle netuším, jak to dopadne. Benjaminu Gantzovi zbývá do konce pověření 24 hodin.

19.11.2019 v 22:59 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 31 | Diskuse

Filip Vracovský

Zahájená prezidentská kampaň Andreje Babiše.

Sám proti čtvrt miliónu? Možná, ale jeho pár vět přitáhlo opět mnohem víc hlasů, než naše písně Letenské....

19.11.2019 v 19:59 | Karma článku: 20.57 | Přečteno: 559 | Diskuse

Ladislav Jílek

Zklamaní

Překvapivě mnoho našich spoluobčanů říká, že je zklamáno vývojem situace u nás. Kompetentní lidé se nevyjadřují, pokusím se tedy nad tím zamyslet sám.

19.11.2019 v 17:19 | Karma článku: 17.23 | Přečteno: 381 | Diskuse

David Novák

Jak vyřadit mozek a nahradit ho propagandou

To co budu popisovat, vnímám v posledních letech napříč celou Evropou a velmi mě rmoutí, že to vidím i v naší zemi v míře vrchovaté. Mám na mysli propagandu a postupné vymazávání kritického myšlení.

19.11.2019 v 13:48 | Karma článku: 35.59 | Přečteno: 3762 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Trumpův Mnichov? Snad Antimnichov!

Kolega bloger Martin Braun kul železo dokud bylo žhavé. Ještě v pondělí 18/11 napsal článek „Nehorázný titulek na idnes.cz“. V reakci na to, jak o změně postoje USA k izraelským sídlům v Judeji a Samaří tento server referoval.

19.11.2019 v 12:55 | Karma článku: 24.02 | Přečteno: 411 | Diskuse
Počet článků 151 Celková karma 37.80 Průměrná čtenost 3536

43 let. Prosazuji svobodu a minimální vměšování státu do života jednotlivců. Bez politické příslušnosti.

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené knihy

více

Najdete na iDNES.cz