Středa 11. prosince 2019, svátek má Dana
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Středa 11. prosince 2019 Dana

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

mráčidlo

Mistře, volte si zloděje z ODS

a nepoučujte o morálceRv

0/0
25.8.2012 16:41

Host8

Babiš dokázal, že umí hospodařit

Babiš stále ještě neodešel do daňových rájů, jak to učinili mnozí podnikatelé členové či sponzoři ODS. On stále tu platí to politické divadlo. Proč nedat šanci někomu, kdo skutečně umí.R^

+2/0
23.8.2012 10:52

weneto

Nu, před pár lety

Jsem si zvolil Řebíčka a Wiamont, aniž bych tušil, že těmto pánům jde vlastně jen o přístup ke státním zakázkám. Varování před Babišem, že by "mohl něco spáchat" od někoho kdo podporuje  ty co již to něco několikrát spáchali (Řebíček, Vondra, Kocourek, Bém atd.) mi přijde úsměvné.

Klasické politické strany by měly méně krást a své černé ovce vyštípat z politiky tak rychle, že se nebudou muset bát nových stran vznikajících jako reakce na jejich pr**s*ry

+1/0
22.8.2012 9:12

lahab

Babiš je případ...

Mj. sám prohlásil že dříve se uplácelo v milionech a dneska v miliardách - přeloženo do přímé řeči - doposud v pohodě uplácel, ale teď jsou požadavky tak vysoko, že už se mu to nelíbí, tak jde do politiky, aby si to ovlivnil sám. Zákon o "úžasném" přidáváví ekoodpadů do benzinu, který proloboval den před koncem minulé sněmovny je toho potvrzením.

0/0
21.8.2012 15:15

Volejbalové kladivo

tak super

článek plný imbecilů, informační hodnota nula. Tak nám tady pověz koho volit? Já sám nevím. ODS, ČSSD, KSČM, VV pro mě nevolitelní. TOP09 v podstatě to samé, i když proti ní nejsem tak vyhraněný. Kde nic není ani smrt nebere

+1/0
21.8.2012 14:42

kuča

MIstře spisovateli ......!

:-).....jestli to trochu sledujete, tak Babiš se k svému majetku dopracoval vlastní pílí! Jestli něco proloboval, tak je to jeho zásluha a hloupost těch, kteří mu na to skočili. Pokud nebude dělat bionaftu Babiš, dovezeme ji za drahé peníze odjinud a zemědělci, pro něž už je to jedna z mála plodin, které je jakžtakž živí ostrouhají! Vás zřejmě uspokojuje, když se z Dopravního pražského podniku vytáhnou 2 mldr. ročně, nebo za státních zakázek je roční únik odhadem 100 -15O mlrd. Nejen Babiš ale i ostatní větší podnikatelé toho mají plné zuby, protože bez úplatku úředníkovi si nevrznete.Vy možná nadáváte v hospodě, ale řekněte to v televizi na plná ústa, jako Babiš! Hrozili žalobami a co? Nebrnkejte Vy chytráku na strunu inteligence, vyprošuji si abyste nazýval lidi, co nemají stejný názor jako Vy, imbecily!!!

+2/0
21.8.2012 14:30

lahab

Re: MIstře spisovateli ......!

Vlastní pílí? Spíše využitím komunistických kontaktů po sametu a následným "lobováním" na správných místech.

+2/0
21.8.2012 15:16

buxus

Babiš má jeden problém, který sám přiznává

Nemá lidi. Do jeho hnutí se zatím hlásí málokdo. Jistě - má nějaké sympatizanty, kteří se ale s ním namočit nechtějí, ale to je vše. A hlavně nemá program. Boj proti korupci je jistě důležitý, jenže je to pořád jen jeden bod programu. A co ostatní problémy, které by měla parlamentní strana prosazovat? Kde nic tu nic. Z vystoupení pana Babiše je  zřejmé, že ostatní program nemá promyšlený, v mnoha případech jde o velmi naivní recepty. To opět souvisí s tím, že nemá dostatek kvalitních lidí, kteří by bylyi schopni vypracovat program pro sociální a zdravotní reformy, politiku zaměstnanosti, ochrany životního prostředí, zahraniční politiku a vztahy s EU, atd. atd.

0/0
21.8.2012 14:29

marvin_v_krizi

Diky, lip bych to nenapsal

a s obsahem 100% souhlasim. Myslim ze kolem Babise je tolik indicii napovidajicich timto smerem ze je proste nelze prehlizet pokud je nechceme prehlizet umyslne.. pripomenme si napriklad dotace ktere tento polistopadovy podnikatel naoko vehementne kritizuje a pritom z nich jeho firma zije.. trikrat fuj Babisovi!

+2/0
21.8.2012 14:24

fryč

Ja

zase nedokáži pochopit, jak někdo vysoce, nebo středně inteligentní, může po dvaceti létech rozkrádání, tunelování a prznění morálky volit ODS. Tak se ptám, zloděj, tunelář, bezcharakterní člověk, nebo někdo s IQ tykve? Ale to samé bych se ptal u ČSSD.

+2/0
21.8.2012 14:23

Gašpo_3

Re: Ja

R^

0/0
21.8.2012 14:35

Gašpo_3

No a položme si otázku inak.

Má teda zmysel voliť stále tie isté garnitúry?

Keby sme začali polemizovať asi by som k myšlienke Vášho blogu moc nenamietal. Ale akú má volič možnosť?

Bohužiaľ minimálnu. Jediné čo može urobiť je voliť nejaký mimoparlamentný subjekt s veľmi neistým výsledkom. Pretože to, z čoho podozrievate Babiše, možete univerzálne použiť na každú partaj.

Čiste pragmaticky dojdete k jednoduchému záveru. Volič može voliť tú žumpu, čo tam sedí teraz, može voliť niečo iné o čom moc nevie, alebo može voľby ignorovať. Tak schválne, ktorá možnosť je podľa Vás tá najlepšia?

0/0
21.8.2012 14:12

buxus

Re: No a položme si otázku inak.

Po všech zkušenostech nezbývá asi nic jiného, než si vybrat nějakou stávající parlamentní partaj a tvrdě na kandidátce vykroužkovat ty, které tam nastrkal partajní sekretariát. Volit nového Bártu, Němce, Kuchtovou, Kočí, Kuhnla, či Zubovou je horší alternativa. A nejhorší je nejít k volbám vůbec.

0/0
21.8.2012 14:24

Gašpo_3

Re: No a položme si otázku inak.

No vidíte. Ja si myslím, že voľba stávajúcej partaje je tá najvačšia imbecilita zo všetkých troch možností. Tie už majú vybudované svoje mafiánske štruktúry a tým že zvolíte iné ksichty, neodbúrate ksichty, ktoré partaji defakto vládnu.

+1/0
21.8.2012 14:34

buxus

Re: No a položme si otázku inak.

Takže tedy Bártu, Kočí, Dobeše a podobnou sebranku ... Nebo nejít k volbám vůbec a posílit komunisty, kteří mají ukázněné a k urnám se vždy dostavující voliče. A má vůbec smysl se dohadovat, která možnost je absurdnější? To fakt nevím.

0/0
21.8.2012 14:45

Gašpo_3

Re: No a položme si otázku inak.

Máte na výber zo strán, ktoré neboli nikdy v parlamente a žiadnu mafiu vybudovanú nemajú. Veď napríklad aj tie nešťastné Véčka mali nejaký prínos v tom, že vliezli do zabehnutej žumpy ktorú rozvírili a zápach sa dostal do každého kúta republiky.

Je pravdepodobné, že aj nový subjekt si postupne začne budovať mafiu, ale tá nebude zo začiatku tak výkonná a volič ju má v ďaľších voľbách zase možnosť odstrihnúť.

Vy si fakt myslíte, že vykrúžkovanie má nejaký význam? Fakt si myslíte, že napríklad Íčko už nemá na ODS žiadny vplyv? Prečo myslíte že Nečas dosadil do vlády napr. Kubu a Bendla. Obaja majú totiž "krytí". Kuba=Dlouhý, Bendl=Rittig. A v partaji má najvačšie slovo ten, kto dokáže naplniť stranícku pokladnicu.

Možete si zo strany vybrať koho chcete, tí ktorí držia veslá sa nezmenia. Spočiatku ich možno upozadíte, ale kmotri si ich postupne zase dotlačia dopredu, alebo si nájdu iné partajné kone. Je to ako rozbehnutá lokomotíva, pokiaľ ju nevykoľajíte, pojde si po zabehnutých koľajách.

0/0
21.8.2012 14:57

buxus

Re: No a položme si otázku inak.

Jenže - co kdy vyřešil vstup jedné minoritní strany do vlády? Co kdy vyřešila koalice s US_DEU, SZ, VaV? Naprosto nic. Snad se jen zvýšil počet ministerstev a dalších úřadů, aby bylo možné ukojit nového koaličního partnera. Já chápu oč vám jde, jenže to je pustá teorie předpokládající, že ve volbách vyhraje drtivou většinou právě ta vaše minoritní strana.To je ovšem nereálné. Taková partaj bude ráda, že se proplazila do Sněmovny a že bude moci odměnit své lidi vládními posty (na kultuře, školství a možná i na dopravě - jinde sotva), pak tam přijde nějaký Radek John a bude všem ostatním pro srandu.

0/0
21.8.2012 15:25

Gašpo_3

Re: No a položme si otázku inak.

Pokiaľ budú uvažovať všetci tak ako Vy, tak to tak samozrejme dopadne. Ale v tom prípade si národ skutočne inú politiku nezaslúži.

Pozrite vládu zdravého rozumu tu nezostavíte nikdy. A situácia sa u nás dostala do takej absurdity, že by bolo lepšie keby žiadna vláda neexistovala. Nie nadarmo ľudia najlepšie hodnotia úradnícku Fischerovu vládu, ktorá nerobila NIČ.

Nové subjekty, či už budú súčasťou koalície alebo nie, rozdrobia možnosti. Bude viacej handrkovania, menej možností na veľké svinstvá. Mafia nebude mať tak výraznú silu.

Vy si neuvedomujete jednu vec. Chod štátu nezaisťujú politici, ale úradníci. A čím silnejší vplyv majú kmotri cez politikov na úradníkov, tým je to horšie. Prečo myslíte, že stále nebol prijatý zákon o úradníkoch?

Znie to možno divne, ale jediná cesta k zlepšeniu je urobiť v tom kmotrom bordel. Podpora stávajúcich garnitúr im naopak pomáha.

0/0
21.8.2012 15:42

laduk

Re: No a položme si otázku inak.

VV vychýlili kyvadlo dobrým směrem, máme přímou volbu prezidenta, nového policejního prezidenta, atmosféru boje proti korupci, která vynesla nahoru Bradáčovou. Bez nich máme snahu ODS zase všechno vrátit do starých kolejí, útoky Kubiceho, normalizační úsilí Blažka ..

0/0
21.8.2012 16:50

fryč

Re: No a položme si otázku inak.

odevzdat neplatný hlas

0/0
21.8.2012 14:25

buxus

Re: No a položme si otázku inak.

Proč se potom namáhat chodit k urně? To přece vyjde nastejno.

+1/0
21.8.2012 14:30

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz