Čtvrtek 12. prosince 2019, svátek má Simona
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Čtvrtek 12. prosince 2019 Simona

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pan_filuta

Hlavním viníkem celé situace je stát a jeho zlodějské daně

Proč se alkohol pančuje? Protože se to velice vyplatí. V situaci, kdy je spotřební daň na litr lihu vyšší než 1000% (!!!) se nemůžeme divit, že se hledají cesty, jak se jí vyhnout. V důsledku nás tak tento zlodějský přístup pokryteckého státu/politiků dovedl do současného stavu.

A jaké řešení sami viníci nabízí? Zakázat prodej jediného široce dostupného protijedu. Neuvěřitelné.

Rozumní lidé se přitom už teď nákupu "tvrdého" chlastu zdrží, případně budou alespoň opatrnější. Blbci a závislí si ho stejně někde pokoutně seženou a zdravotní riziko takového počínaní je nepochybně mnohem vyšší než při nákupu v supermarketu.

Zajímavost na závěr. Alkohol (z převážné části legální = zdaněný) jen v ČR ročně zabije přes 4000 lidí ročně. V přepočtu tak vychází jen za poslední týden cca 80 (z větší části zdaněných) mrtvých! Kam se hrabe metanol...

+2/0
15.9.2012 14:30

strycek-Joe Ltd.

Jasně, metylalkohol v prodejní síti je věc volného trhu

pokud si koupíte metylalkohol, je to Vaš svobodné rozhodnutív rámci volného trhu. Vypijete-li jej, a oslepnete, nebudete spokojen, pak můžete přejít k jinému, lepšímu dodavateli v rámci svobody trhu a požít jeho tržněji úspěšnějšího produktu.

+9/0
15.9.2012 13:28

vzhuru k RVHP

Re: Jasně, metylalkohol v prodejní síti je věc volného trhu

R^

+1/0
15.9.2012 13:39

Gašpo_3

Asi tá abstinencia Vašim mozgovým buňkám moc neprospieva.

;-D

Pokiaľ zatiaľ polícia nie je schopná určiť o ktoré etikety sa jedná, Vy by ste si vzal na triko vyhlásiť, ktoré sú bezpečné? Do prčic, veď už sú jasné prípady, že otrávené boli i flašky, ktoré si zákazník kúpil okolkované v normálnom kamennom obchode za bežnú cenu. Tak o akej "skupině nezodpovědných" preboha píšete?8-o

+7/0
15.9.2012 13:06

vmt

Re: Asi tá abstinencia Vašim mozgovým buňkám moc neprospieva.

O těch nezodpovědných, co si tu flašku koupí i když toto všechno ví. Na to nemusí být ochranitelský zákaz, na to stačí zdravý rozum a pud sebezáchovy. Komu toto chybí, bude jistě lehce postradatelný článek společnosti.

+1/0
15.9.2012 13:11

Gašpo_3

Re: Asi tá abstinencia Vašim mozgovým buňkám moc neprospieva.

Predstavte si mládež na mejdane. Dajú si pár pív a začnú sa hecovať na tvrdý. Stačí skočiť do najbližšieho krámu.

A to nemusí byť zrovna mládež.

Pokiaľ si niekto dá tú prácu so zháňaním alkoholu aj cez zákaz predaja, takýto človek sa otrávi, tak to je podľa mňa "nezodpovednosť" a ľutovať ho nebudem.

Ale skupina otrávených deciek, ktorím v kúpení chlastu nič nebránilo a stačilo na to ich momentálne rozhodnutie pivom priopitého mozgu je dosť odlišný prípad, nemyslíte?

+3/0
15.9.2012 13:25

vzhuru k RVHP

Re: Asi tá abstinencia Vašim mozgovým buňkám moc neprospieva.

A co zítra s milióny litrů? Jak poznáte, který je pančovaný? Vše vylít?

0/0
15.9.2012 13:39

vzhuru k RVHP

Příteli, blbost kvete?

Za prvé vláda udělala, co musí, nikoliv může. Nikdo zatím neví, jaké cesty roznáší smrt v alkoholu. Za druhé to není na vládě, ale každý kraj, každý policajt ví včetně sousedům kdo pašuje, kdo pálí, u cest nabízí, ale najednou jsou všichni chytří, hlavně z Moravy a to ta vláda... Proč jsou samosprávy a nadává se, že Praha je daleko a nemůže vidět do obcí? Najednou ta prokletá "Praha" měla vědět víc, než místní starosta, hejtman, policajt? Myslet je základem homo sapiens sapiens... Zrušme hejtmany, zrušme starosty, Praha to ví nejlíp. Ach jo...

+5/0
15.9.2012 12:48

vzhuru k RVHP

Re: Příteli, blbost kvete?

Navíc, jak mám poznat svobodně, jestli je v něčem jed? To jsem nepochopil. Paternalismus nenávidím, ale i svoboda má své pevné mantinely. Je něco jiného jasný, malý stát s pevnými pravidly a tresty a bezbřehý bolševismus. Kde to jde, rozhoduji sám. Ale do jídla, léků a pití nevidím.

+2/0
15.9.2012 12:57

vmt

Re: Příteli, blbost kvete?

No přinejmenším bych očekávala, že po prvním mrtvém si každý rozumný člověk prostě toho panáka nedá a když, tak z láhve načaté, tedy nezávadné, ze své ledničky, popř, ze své produkce. Že jsme národ dementů, za to nemůže vláda, za to si může každý sám. Bohužel, protože těch nesvéprávných, kterým musí řídit život stát, kteří nejsou schopni a ochotni zodpovídat sami za sebe, je většina,je trestána i ta menšina rozumných a zodpovědných lidí i podnikatelů.

0/0
15.9.2012 13:09

vojcek_p

Re: Příteli, blbost kvete?

Jak nedement pozná, že v láhvi s kolkem je metanol? A prosimvás, nějaké dělení na kvalitní a nekvalitní alkohol je největší blbost. Samozřejmě, v drahém alkoholu nebude nejspíš šance že na metanol narazíte, jenže to ani ve většině těch levnějších a jak by pak výrobci jednoho tvrdého přišli k tomu, že oni prodávat nesmějí, zatímco ostatí můžou? Dokážu si představit ty žaloby co by následovaly.

0/0
15.9.2012 16:29

Dobrejvíkend

Článek

je dobrý,dá se s ním souhlasit,ale je jasné,že stát se má o zdraví svých občanů starat.Což nedělá!

0/0
15.9.2012 12:22

MuhamadAlalibaba

Re: Článek

Je jasné? Já si myslím, že to nemá být jeho starost.

0/0
16.9.2012 22:38

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz